Dużo dobrego #4

Wpis zbierający wiele ciekawych artykułów z sieci, o fotografii, spokoju ducha i drobnych przyjemnościach

Dzisiaj mam dla was dużo zdjęć, kilka wideo i pandy. Duża różnorodność. I to właśnie to, co w zbieraniu dla was linków lubię najbardziej.

FOTOGRAFIA

 1. Fantastyczne zdjęcia chylących się ku upadkowi budynków, autorstwa Matthew Christophera. Fotograf wyszukał w USA stare kościoły, szpitale, kina, szkoły, które zostały porzucone, zamknięte lub opuszczone i popadają w ruinę. Wszystko to udokumentował w książce pt. Abandoned America: The Age of Consequences. Niektóre z miejsc są dla mnie szczególnie ciekawe, bo znajdują się w okolicy Filadelfii. Chyba wyruszę na poszukiwania, by na zobaczyć te obiekty na własne oczy.
 2. Absolutnie fenomenalne zdjęcia z Podhala. Świetny klimat, niesamowite widoki i małe baranki. Tęsknotę za Polską czuję na co dzień, ale oglądając takie reportaże, uświadamiam sobie jak bardzo mocno.
 3. Czasem warto zadrzeć głowę do góry.

KSIĄŻKI

 1. Masz może dolara i zastanawiasz się w co go zainwestować? Podrzucam inspirację z Chicago. Pewien człowiek kupił od miasta budynek upadłego banku i przemienił go w centrum sztuki ze wspaniałą biblioteką. Robi wrażenie!
 2. Jeśli już przy bibliotekach jesteśmy, to polecam również podpatrzeć jak można zaaranżować swoją własną bibliote(cz)kę. Galeria zawiera 100 inspiracji, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
 3. Mając już ciekawie zaaranżowany kącik do czytania, wypadałoby…czytać. Ula Łupińska znana jako Pani Korektor podpowiada jak czytać więcej.

SPOKÓJ DUCHA

 1. Ten artykuł polecałam już na swojej stronie na FB, ale warto wspomnieć i tutaj. Bardzo ważny dla mnie, i myślę, że dla wielu innych introwertyków również, wpis pomagający rozróżnić introwersję od fobii społecznej. Demitologizuje to, co ludzie uważają za normalne, introwertyczne zachowanie i daje mocno do myślenia. Jestem ogromną fanką Susan Cain i tego, co robi dla ludzi takich jak ja. Z pewnością przygotuję Wycinki na temat jej książki Quiet: The power of introverts, którą przeczytałam kilka miesięcy temu.
 2. Od zawsze lubiłam pisać pamiętnik. Jakoś łatwiej mi było analizować własne myśli i emocje, jeśli przelewałam je na papier. Chyba moja intuicja dobrze mi podpowiada. Jak się okazuje, prowadzenie zapisków ma wiele zalet. Autorka bloga Króliczek Doświadczalny podsumowała je w swoim wpisie.
 3. Zbliżają się wakacje. Zadbajcie o to, by podczas wyjazdu niepotrzebnie nie martwić się drobnostkami. Woman at window podpowiada jakie nawyki ułatwiają podróżowanie i sprawiają, że wakacje są udane i bezpieczne. I pamiętajcie – przezorny zawsze ubezpieczony!
 4. Okazuje się, że warto popracować nad swoją postawą, by podnieść pewność siebie i obniżyć poziom stresu podczas ważnych spotkań lub wystąpień. Amy Cuddy wyjaśnia i wzrusza w tym fantastycznym wystąpieniu na TED.
 5. Bardzo ciekawa rozmowa Łukasza Jakóbiaka z Edytą Geppert. Trochę się bałam tego wywiadu, bo Łukasz lubi zadawać filozoficzne pytania od czapy, a Geppert wydawała mi się artystką odrealnioną, ponad miarę uduchowioną. A tu proszę. Wyszła bardzo ciekawa rozmowa, głównie dzięki temu, że Łukasz pozwolił swojemu gościowi mówić bez zadawania zbyt wielu pytań.

DROBNE PRZYJEMNOŚCI

 1. Owad nazwany na cześć Shakiry? Tak! Kasia Gandor przedstawia niecodzienne nazwy różnych żyjątek.
 2. Kiedy wam smutne i źle podejrzyjcie sobie co dzieje się u pand z waszyngtońskiego zoo. Poprawa humoru gwarantowana.
 3. Nie może być tej serii bez fajnego konta na IG. Tym razem, z całego serca polecam wam profil psa o imieniu Aqua. Kto uważnie śledzi mnie na FB lub IG, ten nie będzie zaskoczony rasą psa 🙂

photo via: Kaboompics

3 myśli na temat “Dużo dobrego #4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s